• Karma Kurs Sergisi
  • Eğitmenler: Sinem Ertaner – Eleni Panayidou, Serhat Selışık – Christina Christofi
  • Yer: EMAA Başkent Sanat Merkezi
  • Tarih: 18 Şubat 2011

Projenin son çeyreğinde,  Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Sn. Cemal Bulutoğluları’nın  açılışını yapacağı “İçerisi ve Dışarısı” isimli sergi ve sertifikaların dağıtımı ile etkinlikler sürüyor. yaz aylarında gerçekleşen 2 kurstan çıkan ürünlerin sergilendiği gecede ayrıca  teorik kurslara ve genç sanatçı geliştirme programlarına dahil olan katılımcılara da belgeleri verildi.  Gece,  Gommalar grubunun müzikleri ile devam edip parti havasında sona erdi.

Serhat Selışık – Christina Christofi  tarafından yürütülen  2 aylık  “Kamusal Alanda Sanat”  kursunda teorik olarak alınacak ön bilgiler sonrası dış mekanda ve uzun yolda yerleştirme ve performans sanatı uygulamalarını olanaklı kılıyor. Çağdaş sanatın teknoloji ile olan ilişkisi de sorgulamayı deneyen program sosyal içerikli, politik, ve çevresel  konuların tartışılacağı ve geliştirileceği  projeleri öngörmüştür.

Sinem Ertaner -Eleni Panayidou tarafından yürütülen diğer kus ise “Kolaj ve Baskı” ismini taşıyor. Katılımcılar kolaj ve baskı tekniklerini öğrenerek özgün denemelerini gerçekleştirme fırsatı sunan kurs, ayrıca güneydeki  baskı atölyelerinin ziyareti ve yeni tekniklerin baskı atölyelerinde denemesini de içeriyor.

Katılımcılar:

“Kamusal Alanda Sanat” : Çağda Akten, Çağrı Şanlıtürk, Chrisanthy Christoforou, Ediz Oraç, Eray Esenel, Fatma Nur Özoğul, Görkem Eylem, Hayriye Gültutan, Loukia Constantinou,  Marina Konstans, Özge Yüzesoy, Şefki Yoldaş, Simoni Symeonidou, Şukufe Aksulu.

“Kolaj ve Baskı”: Adi Atassi, Ayşegül Taşpınar, Costantinos Tenlikkas, Stelios Stylianou, Ünsal Çağda, Yianna Kalli.

Sergi Fotoğrafları