• Karma Kurs Sergisi
  • Eğitmenler: Nicolas Panayi, Serhat Selışık, Sinem Ertaner – Münevver Özakalın, Eser Keçeci , Barış Karayazgan
  • Yer: EMAA Başkent Sanat Merkezi
  • Tarih: 4-15 Ekim 2010

Çağdaş sanatı kendisine hedef alarak etkinliklerine başlayan Kuzey Kıbrıs’ın ilk ve tek sanat merkezi,  “İlk Adım” sergisi ile yürüttüğü programları görücüye çıkardı. Açılışını AB Destek Ofisi Projeler Sorumlusu Alessandra Viezzer’in gerçekleştirdiği sergi, EMAA’nın AB Sivil toplumu geliştirme hibe programları kapsamında projelendirdiği çağdaş sanat kurslarının ilk dönem sonuçlarını kapsıyor.

Sergide, yaz aylarında süren 5 farklı kurs ve 3 atölye çalışmasında ortaya çıkan eserlerden seçmeler yer adı. Çocuk, genç ve yetişkin grupların yanısıra fiziksel engellilere yönelik kurslar Deniz Plaza tarafından da desteklendi.

Proje Koordinatörü Zehra Şonya,  kursiyerlerin EMAA,  Sanat Merkezi, Çağdaş Sanat ve bu bağlamda birçok ilklerle karşılaşmaları , EMAA’nın ise ilk defa böylesi bir sistem denemesi dolayısı ile  sergiyi ilk adım olarak isimlendirdiklerini,  bu kavram çerçevesinde ikinci ve üçüncü adımların sorgulanarak devam edeceğini bildirdi.

Kursiyerlere katılım belgelerinin de takdim   edildiği gecede sergide yer alan isimler şöyle:

Tülay Kanlı, Derviş Barışel, Hürmüs Atakanlı, Figen İnan, Dize Kükrer, Leman Ahmetoğlu, Bedia Kale, Mehtap Önem, Aydan Lisaniler, Panayiotis Kyriakou, Charis Papadopoulou, Niki Christofi, Ioannis Macheriotis, Nermin Anıl, Emine Başaranel, Nazenin Taşcıoğlu, Zehra Çelik, Safiye Çağansel, Kemal Haşim, Kadriye Ardağlı, Hüseyin Hoca, Cankut Fındık, Seval Başaranel, İzzet Öztemiz,  Cemal Başaranel   Azra Tuzcu, Dilara Şekeroğlu, Arzu Alp, Arda Türker, Areş Türker, İnes Razi Da Silva Aguiar,  Kadir Paulo Da Silva Aguiar, Sinem Soyel, İzem Civisilli, Hülya Gürdür,  Haris Metehan Altunbaş, Bora Şekeroğlu, Selin Atagül, Yasmin Nalçokanoğlu, Aysel Kansu, Uras Can, Şermin İyigün, Mehmet Doğan.

Sergi Fotoğrafları