Aktivite Merkezi Projesi

EMAA’nın kurguladığı ve Kıbrıs Güzel Sanatalar Odası (EKATE) ile birlikte yürüttüğü 2 sene süren ve AB’nin iki toplumu yakınlaştırma hibe programından destek gören EMAA Aktivite Merkezi isimli projesi 2010-2012 yılları arasında gerçekleştirilmiştir (açılış günümüz ve sergimiz). Projenin genel amacı iki toplum arasındaki diyalogu sanat faaliyetleri aracılığıyla artırırken, Kıbrıs  Türk Toplumunun çağdaş sanat uygulamalarının gelişimine de katkı koymaktır.

Sanat alanında birlikte var olunacak çalışma ve üretim ortamlarını artırarak sanatsal diyalogları ve  ortak üretimleri teşvik etme; Çağdaş sanat uygulamalarının ve tekniklerinin adaya aktarılmasını ve ilgili kitleyle buluşmasını sağlamak; Özellikle çocuk ve gençlerin çağdaş sanat deneyimlerini artırarak sanatla kurdukları bağı geliştirmek; Kıbrıslı Rum sanatçılarla birlikte çalışarak kuzey Kıbrıs’ta da çağdaş sanat kurumlarının gelişmesini desteklemek amaçlarını da gütmüştür.

Genç Sanatçı Geliştirme Programı

Aktivite Merkezi Projesi kapsamında yapılan Genç sanatçı geliştirme programlarımız.

Bir Yazın Kronolojisi

İz sürmek, İz Bırakmak

Can You Sing Me

Yaptığımız Kurslarımız

Çocuk ve genç kurslarımız kapsamında çocuklar için 6, engelliler için 2, gençler için 3 ve ayrıca ortak atöyle kursumuz düzenlenmiştir.

Yetişkin kurslarımızda 5 ortak yetişkin kursumuz ve teorik kurslarımızda ise 6 kursumuz düzenlenmiştir.

EMAA'nın Bir Parçası Olmak İster Misiniz?

Üyemiz Olun