Kültür ve Sanat Politikaları Analizi

Kıbrıs'ın kuzey kesminde Kültür ve Sanat Yasal Metinlerinin Sanat ile İlgili Genel İnceleme, Analiz ve Tavsiyeleri

Rapor Hakkında

Akdeniz Avrupa Sanat Derneği’nin sanat alanlarını özgürleştirmek, erişilir kılmak ve toplum ile sanatı yakınlaştırmakla birlikte nihayetinde merkezi bir Sanat Politikası oluşumuna yönelik savunuculuk faaliyetleri çerçevesinde belirli alanlarda savunuculuk yapılabilmesi için bir ön araştırma olarak sunulmaktadır.

Sanatın Da Hareket Özgürlüğü Olmalıdır

Yasal altyapıdaki engeller nedeni ile sanatçılarımızın eserlerini başka ülkelerde sergileyemediğini biliyor muydunuz? Sanatçıların ürünleri sanat eserleridir ve bu ürünlerin kolayca ihraç edilip sergilenebilmesi, hem sanatçılarımızı hem de toplumumuzu dünyaya yaklaştırmak adına önemli bir adımdır.

Raporumuzu İndirin

Hayatta ‘En Güzel Şeyler’ Her Zaman Bedava Değildir

Sanata ayrılan fonun ne kadar olduğunu biliyor musunuz? Kısıtlı maddi kaynaklara rağmen üreten sanatçılarımızın, gerekli fonlar ve teşvikler sağlandığı zaman özgürce üretebileceği bir ortamda sanatın nasıl gelişeceğini hayal edin!

Raporumuzu İndirin

Sanat Yapmak Sanatçının Kaçıncı İşidir?

Sanatçıların da ikinci iş yasağınatabi olduğunu biliyor musunuz?Kaç sanatçı kendi alanı ile iş ortamı bulabilmekte ve bu ortamı bulamayan sanatçıların hayatlarını idame ettirmek için çalışırken sanat üretimine nasıl devam edebileceğini hiç düşündünüz mü?

Raporumuzu İndirin

Sanat Kopyalanmaz, Korunur

Telif hakları konusunda işlevsel bir altyapımız olmadığı için sanat eserlerinin koruma altında olmadığını biliyor muydunuz? Üretmenin ne kadar zor bir süreç olduğunun bilincinde, sanatçılarımızın emeğini tescil etme imkanının olması, üretimlerinin kopyalanmaması ve tüm bu benzersiz sanat eserlerinin korunabilmesi için telif hakları altyapısı hazırlanmalıdır.

Raporumuzu İndirin

EMAA'nın Bir Parçası Olmak İster Misiniz?

Üyemiz Olun