Art Aware etkinliği iki toplumun sanatçılarına, kendi sanatlarını, felsefelerini ve tekniklerini anlatma fırsatı vererek, ayrı kalmış iki toplumun birbirini anlamasına yardımcı olma özelliği taşırken, aynı zamanda samimi ve katı formalitelerden uzak olma özelliği de taşımaktadır. Bu özellikleri ile var olan sınırların ve güncel politikaların ötesinde durarak, insancıl öğeleri ön plana çıkarmaktadır. 

Art Aware etkinlikleri, pek çok dostluğun doğmasına, pek çok ortaklığın ve birlikteliklerin yaratılmasına da etken olmuştur. 

Sanatın konuşulması ve tartışılması, yaşamı, bireyi, toplumu, politikayı ve psikolojiyi tartışmaktır aslında… Bu nedenle, fizikse olarak kapıların açılması dışında, Art Aware, duygusal kapıları aralamaktadır.

Goethe Centrum un ev sahipliğinde Kasım 2007 – Haziran 2007 tarihleri varasında süren Art Aware II ye katılan sanatçılar:

Angela Evangelou, Ateş Kozal, Ayhan Menteş, Carla Abrantes,  Daphne Trimikliniotis, Güner Pir, Heidi Trautmann, Horst Weierstall, Houring Torossian, Hüseyin Özinal, İsmet Tatar, Martin Meason, Osman Keten, Panikos Tembrioitis, Sophia Hadjipapa, Vediha Okutan, Ina Weber, Timi Trantenroth.

Etkinlikten Fotoğraflar