Aynı Gökyüzünün Altında

EMAA Karma Sergi

  • Küratör: Eser Keçeci
  • Çevrimiçi Online Sergi: https://www.artsteps.com/view/5eb06f6f5dd3a401a953314e
  • Yer: EMAA Başkent Sanat Merkezi
  • Tarih: 13 Mayıs 2020
  • Yer: Rüstem Kitabevi
  • Tarih: 20 Haziran 2020

Katılımcılar: Ahmet Özgünel- Ametis, Aybike Özsöyke, Batu Gündal, Bedia Kale, Besire Paralik, Beyza Bozot, Cem, Dramaqueer Sanat Kolektifi, Elvan Şenkayalar, Eser Keçeci, Eşref Günerman, Emel Samioğlu, Ezgi Deniz Alkım, Fatma Nur Özoğul, Gamze Anıl, Georgia Michaledies Saad,  Gökçe Göbüt, Gökçe Keçeci, Hatice Tezcan, Hayati Evren, Heidi Trautmann, İmge Hasoğlu, İnci Kansu, İpek İbretler, İsmet Tatar, Kemal B. Caymaz, Lalehan Kahyaoğlu, Mandana Mehrina, Mehmet Adil, Memo, Neslihan Yakut, Nijat Özbener, Nilgün Güney, Nurtane Karagil, Onur Sekmen, Raşit Kutlu, Tünay Özyay, Ülviye Perçinci.

Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA), Kağıt Sanatçıları Derneği (KKSD) ve Kuir Kıbrıs (Queer Cyprus) işbirliğiyle LGBTİ+ bireylere destek amacıyla. “Homofobi ve transfobiye karşı duruş” temalı “Aynı Gökyüzünün Altında” isimli sergi gerçekleşti.

 

LGBTI+ bireylere yönelik toplumsal yargılar, ayrımcılık, ötekileştirme, aşağılama gibi istenmeyen deneyimler ve LGBTI+ bireylerin kimliklerini toplum içerisinde özgürce yaşamasını engelleyen toplumsal duruşlara karşı ‘Queer Art’ ile entellektüel bir başkaldırı sergiliyoruz.

 

Bu yıl üçüncüsünü online olarak düzenlemiş olduğumuz sergimizden oluşan bir seçki ile; eşitliğin, özgürlüğün, görünürlüğün, cesurca sevebilmenin sanatsal izdüşümü, toplumla bir kez daha buluşturulacaktır. Kimliklerini ve yapıtlarını cesaretle paylaşan hak savunucusu sanatçıların katılımlarıyla, her türlü engeli aşarak sizlerle paylaştığımız sergimizle, toplumsal farkındalık sağlamayı hedeflemekteyiz.

 

 

Etkinlikten Fotoğraflar