• Düzenleyen: EMAA
  • Sanatçı: Görkem Müniroğlu
  • Yer: EMAA Başkent Sanat Merkezi
  • Tarih: 1- 18 Eylül 2010

EMAA Başkent Sanat Merkezi İngiltere’de çalışmalarını sürdüren genç sanatçı Görkem Müniroğlu’nun Kıbrıs’taki ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Farklı teknik ve malzemelerin kullanılacağı sergi, çağdaş sanat sorunları içerisinde yer alan, tüketim, çevre ve kimlik sorunları çerçevesinde biçimleniyor. Hacettepe Güzel Sanatlar Heykel Bölümünden mezun olduktan sonra İngiltere’ye giderek “University of Westminster” de “Art and Media Practice” bölümünde yüksek lisansını tamamlayan genç sanatçı, açacağı sergi ile yaşanılan sorunlara dikkat çekme ve farkındalıkları artırma hedefinde. Bu nedenle ortaya koyduğu ve düzenlediği eserlerde yer yer eleştirisel bir ironi, kendiyle dalga geçme hali ve zihinsel bir oyunla elde edilebilecek anlam bulmaları hüküm sürüyor.

Dernek yetkilileri Başkent Sanat Merkezi’nin, özellikle çağdaş sanatla uğraşan genç sanatçıların deneysel çalışmalarını imkanları doğrultusunda desteklemeye devam edeceklerini bildirerek, sanatseverleri genç sanatçılarla buluşmaya davet ediyor.

Etkinlikten Fotoğraflar