• Düzenleyen: EMAA
  • Sanatçı: Ülviye Karabaşak
  • Yer: EMAA Başkent Sanat Merkezi
  • Tarih: 1-15 Nisan 2011

Akdeniz Avrupa Sanat Derneği’nin sanata ve genç sanatçılara verdiği destek devam ediyor. Bu bağlamda, EMAA Başkent Sanat Merkezi, 1 Nisan tarihinde genç sanatı Ülviye Karabaşak’ın ilk kişisel sergisi de olan İÇSEL YOLCULUĞUN GÖRSEL BETİMLEMELERİ sergisine ev sahipliği yapıyor.

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Resim bölümü mezunu olan genç sanatçı, insan psikolojisi ve bunun dışa yansımaları üzerinde duruyor. Yer yer sürrealist tatların da alındığı eserlerde parçalanmış, yalnızlaşmış, içe kapanmış ve şizofrenleşmiş insan imgeleri ile karşılaşılmaktadır. Ülviye’nin yarattığı imgelerde insan durup tekardan düşünme ihtiyacı hissetmekte ve modern hayatın insan psikolojisinde yarattığı olumsuz etkileri yeniden gözden geçirmektedir. Başkalaşma ve metamorfoz yine eserlerde kendini hissettiren diğer kavramlardır.

Son KKTC Devlet Resim yarışmasında ödül alan genç sanatçı, eserlerinin kendinin yaşadığı veya etrafında izlediği kişilerin, olayların renklerle birleşerek dışa yansıması olarak ortaya çıktığını ifade etmektedir.

Etkinlikten Fotoğraflar