• Düzenleyen: EMAA
  • Yazar: Kemal Behçet Caymaz
  • Yer: EMAA Başkent Sanat Merkezi
  • Tarih: 22 – 27 Temmuz 2019

Kitap Tanıtım ve İllüstrasyon Sergisi

Kemal Behcet Caymaz’ın yazıp resimlediği Kıbrıs’ın ilk fantastik serisinin birinci Kitabı Safir’in İngilizce çeviri tanıtımı ve sergisi gerçekleşti.

Genç sanatçı Kemal Behcet Caymaz’ın yazıp resimlediği Kıbrıs’ın ilk fantastik serisinin birinci Kitabı “Müjdelenen Zaman”, Ceren Karanar’ın İngilizce çevirisiyle “Sapphire- The Promised Time” amazon.co.uk üzerinden bütün Avrupa’da okunmaya başlandı.
Kitabın tanıtımı ve sergisi KKTC Kültür Dairesi müdürlüğü, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi, EMAA- Akdeniz Avrupa Sanat Derneği ve ISGUM-İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi sponsorluğunda gerçekleşti.

Gecede EMAA Başkanı Gökçe Keçeci, Yazar Kemal B. Caymaz, kitabın çevirmeni Ceren Karanar KKTC Kültür Dairesi Müdürü Şehbal Hamzaoğlu ve Lefkoşa Belediye başkanı Mehmet Harmancı’nın konuşmalarından sonra sergi açılışı gerçekleşti.

Kitapla ilgili Minik sürprizlerin olduğu gecede yazar Kemal B. Caymaz okurları için kitabını imzaladı. Sergide kitap içindeki illüstrasyonların yanı sıra kitapla ilgili hatıralara ve karakterlerin gerçek hayattan ilham alınan kişilerin fotoğraflarına da yer verildi.

Etkinlikten Fotoğraflar