• Küratör: Başak Şenova
  • Yer: EMAA Başkent Sanat Merkezi
  • Tarih: 2-8 Aralık 2010

Can You Sing Me

Program Sergisi

  • Yer: EMAA Başkent Sanat Merkezi
  • Tarih: 8-30 Aralık 2010

Genç sanatçılar ; Andri Kapsali, Marina Herodotou,Christos Avraam, Sinem Ertaner, Eser Keçeci, Ulviye Karabaşak, Görkem Müniroğlu, Oya Slibery, Özge Ertanın, Ozan Özgenler

Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA), Başkent Sanat Merkezinde  yeni bir çağdaş sanat programı daha uyguladı.  Türkiye’nin genç küratörlerinden Başak Şenova’nın yürüttüğü program, iki toplumun genç sanatçılarını kapsamakta ve gelişim süreçlerine katkı koymayı amaçladı.

Programda bir konseptin nasıl oluşturulacağı, konsept çerçevesinde derinleşmesi gereken araştırma yöntemleri, verilerin toplanması, toplanan verilerin somut hale gelme ve sanatçıların malzemeleriyle buluşma süreci ve sonuçta sergi metni ile birlikte sergi mekanının kurgulanması gibi süreçleri kapsayan bir eğitim programı ön görülmüştür.

Kısa ve yoğun süreçte genç sanatçılar bir araya gelerek önce bireysel çalışmalarını tanıttılar, konsept  üzerine tartıştılar, ardından bir şiiri ele alarak sergiyi kurgulamaya karar verdiler. Şiirin öznel  etkisi ile eserlerini oluşturdular , birbirlerini eleştirdiler ve kolektif çalışarak mekânsal sorunların üstesinden gelerek sergiyi kurdular.

Açılış Fotoğrafları

Kurulum Fotoğrafları

Sergi Fotoğrafları