• Karma Kurs Sergisi
  • Eğitmenler: Birol Ruhi – Constantinos Economides
  • Yer: EMAA Başkent Sanat Merkezi
  • Tarih: 19-29 Nisan 2011

Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA) ile ortağı, Kıbrıs Güzel Sanatlar Odası’nın (EKATE) , AB sivil toplumu güçlendirme ve iki toplum arasındaki ilişkileri artırma amacıyla açtığı hibe programları kapsamında yürütülen EMAA Sanat Merkezi Projesi,  bir sergiye  daha ev sahipliği yaptı.

II. dönem kurslarının yetişkinler bölümünü kapsayan sergi, “Genç Sanat Yolcuları” ismi ile Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Sayın Cemal Bulutoğulları tarafından açıldı.

Sergide “Moda ve Yaratıcılık” başlığını taşıyan ve eğitmenliğini Birol Ruhi ile Constantinos Economides yürüttüğü kurs ile eğitmenliğini Nicolas Panayi ile  Serhat Selışık’ın yaptığı iç ve dış mekânlardaki deneysel sanat eserleriyle ilgilenen yetişkinler için tasarlanmış “Deneysel Sanat Kursu” ürünleri yer aldı. Moda ve yaratıcılık kursu ise çevreyi kirleten sanayi atığı malzemeleri, sanatsal yöntemler kullanarak, 2 ve 3 boyutlu çalışmalarla güncel moda sektörüne aktaran bir içerik öngördü.

Katılımcılar:

“Moda ve Yaratıcılık” ; Aysun Tuzcu, Emine Başaranel, Mine Egemen, Hatice Dörtlemez, Laden Tarhun, Buğu Şah

“Deneysel Sanat Kursu”; Özge Yücesoy, Panayiotis Kyriakou, Charis Papadopoulou, Bedia Kale, Cristina Chvistofi, Leman Ahmetoğlu, Gül Öztek, Şefki Yoldaş, Figen İnan, Ünsal Cağda, Loannis Macheriotis.

Açılış Fotoğrafları

Sergi Fotoğrafları ve Eserler

Sergi Kurulum Fotoğrafları