GÖKÇE KEÇECİ

1978 yılında Lefkoşa’da doğdu. Üniversite eğitimini Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nde tamamlayan Gökçe Keçeci,Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini aynı bölümde araştırma görevlisi olarak yaptı. 2006 yılında Yrd.Doç.Dr. ünvanıyla  Yakın Doğu Üniversitesi Güzel  Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nin kurucu kadrosunda görev aldı.

2010’da İletişim Fakültesi’nde  Doçent  olarak Dekan Vekili ve Görsel İletişim  Tasarımı Bölümü Başkanlığı’nı yürüttü.

2018 yılında Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı, 2019 yılında ise  tasarım alanında Prof. ünvanını alarak Rektör olarak atandı. Keçeci, halen aynı görevi sürdürmektedir.

Akademik yaşantısı içerisinde sanat ve tasarım faaliyetlerini sürdürürken, birçok sanat derneğiyle de paralel çalışmalar yaptı. IAPMA, İstanbul Ekslibris Derneği ve TC Görsel İletişimciler Derneği’nin üyelikleri yanı sıra, EMAA (Akdeniz Avrupa Sanat Derneği) ve KKSD (Kıbrıs Kağıt Sanatçıları Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi olan Keçeci, 2019 yılından bu yana EMAA Başkanı ve Eş Başkanı olarak görev yapmaktadır. Kıbrıs’ın yanısıra, sekiz farklı ülkede  birçok karma, yarışmalı ve jürili sergilerde çalışmaları sergilenen Keçeci; Lefkoşa, İzmir,Ankara, Adana ve Londra’da toplam beş  kişisel açtı. Ağırlıklı olark, kumaş üzerine dijital resim, el yapımı kağıt çalışmaları, fotografik çalışmalar ve tuval üzerine karışık teknik çalışmaları yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası akademik/sanat/tasarım projelerinde de aktif görev alan Keçeci’nin araştırma konularıyla ilgili Web of Science ve SSCI kapsamında akademik makaleleri de yer almaktadır.